Рейтинг@Mail.ru
Īsa azartspēļu automātu vēsture в разделе Интересное - Sportstyle.lv

sportstyle.lv


Главная » Интереные статьи в разделе Интересное » Добавлено 16.12.2021 в 16:46
Īsa azartspēļu automātu vēsture

Īsa azartspēļu automātu vēsture - фотография

Interesanti, ka jēdziens “slot machine” jeb “azartspēļu automāts” angļu valodā tika oriģināli izmantots, runājot par visiem tirdzniecības automātiem, piemēram, tiem, kuros ir iespējams nopirkt šokolādes batoniņus vai citus našķus, tajā ievietojot monētu. Mūdienu termins, “slot machine”, tika nodalīts tikai 20. gadsimtā, kad to sāka asociēt ar azartspēlēm.

Čārlza Feja ieguldījums azartspēļu automātu izveidē

Pirmais mehāniskais spēļu automāts bija “Liberty Bell”, ko 1895. gadā izgudroja automehāniķis Čārlzs Fejs (1862-1944) no Kalifornijas štata pilsētas Sanfrancisko. “Liberty Bell” spēļu automātam bia trīs griežami ruļļi, ap kuriem bija uzzīmēti kārava, pīķa un ercena kāršu mastu simboli, kā arī arī saplaisājuša zvana attēls. Ja spēlētājs uzgrieza trīs atšķirīgu mastu simbolus, tika iegūts vislielākais laimests- piecdesmit centi.

Oriģinālo “Liberty Bell” automātu vēl joprojām var apskatīt “Liberty Belle Saloon & Restaurant”, pilsētā Reno, Nevadas štatā. Čārlzs Fejs ir izveidojis arī citus azartspēļu automātus, piemēram, “Draw Power”, “Three Spindle” un “Klondike”. 1901. gadā viņs izveidoja pirmo izlozes pokera mašīnu. Interesanti, ka Čārlzs Fejs ir arī čeku atdalītāja izgudrotājs, ko viņš izmantoja savā “Liberty Bell” spēļu automātā. Azartspēļu automāta vidū atradās caurums, kas tam ļāva atšķirt īstas monētas no viltus monētām. Čārlzs Fejs iznomāja savus automātus bāriem, piedāvājot sadalīt to ienākumus uz pusēm.

Spēļu automātu pieprasījums

Pieprasījums pēc “Liberty Bell” spēļu automātiem bija milzīgs. Čārlzs Fejs tos nevarēja pietiekami ātri uzbūvēt, lai sasniegtu pieprasīto daudzumu. Arī azartspēļu preču ražotāji pauda savu ieinteresētību automātos, cenšoties iegādāties “Liberty Bell” ražošanas un izplatīšanas tiesības, taču Čārlzs Fejs tās atteicās pārdot. Rezultātā Herberts Mills, spēļu automātu ražotājs no Čikāgas, sāka ražot spēļu automātus, kas cieši atdarināja Feja “Liberty Bell”. Herberts Mills savu automātu nosauca par “Operator Bell”, kurā iesaistīja mūsdienās plaši pazīstamos augļu- citronu, plūmju un ķiršu- simbolus.

Oriģinālo azartspēļu automātu darbības principi

Katra spēļu automāta iekšpusē atradās trīs metāla stīpas, ko sauca par ruļļiem. Uz katra ruļļa bija uzzīmēti desmit simboli. Kad spēlētājs spēlēja spēļu automātu, bija nepieciešams pagriezt sviru, kā rezultātā tika pagriezti iepriekš minētie ruļļi. Ja ruļļi apstājās uz trīs dažādiem kāršu mastiem, spēlētājs bija uzvarējis spēli- ieguvis džekpotu. Uzvarētā naudas summa izkrita no automāta, apbalvojot spēlētāju par veiksmīgo griezienu.

Elektriskie azartspēļu automāti

Pirmā populārā elektriskā azartspēļu iekārta bija 1934. gadā izveidotā animācijas zirgu skriešanās sacīkšu mašīna ar nosaukumu “Paces Races”. 1964. gadā uzņēmums “Nevada Electronic” uzbūvēja pirmo automātu, kas bija pilnībā elektronisks, ko sauca “21”. Tika izveidoti arī citas elektroniskas versijas dažādām azartspēlēm, piemēram, “Dices” jeb “Kauliņiem”, “Ruletei” un “Pokeram”.

Mūsdienās plaši izplatīti ir online spēļu automāti, kas ļauj interneta lietotājiem piedalīties aizraujošās spēlēs, pat neizejot no mājas. Tie ir līdzīgi spēļu automātiem, kas atrodas reālajos kazino, kā arī to spēlēšanas principus ir ļoti vienkārši apgūt.

Категория: Интересное | Просмотров: 157 | Добавил: CobRa | Теги: azartspēļu, automātu, vēsture | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar